LuxArt - rodzinna strefa sztuki

'

Warsztaty Rodzinne

Od 12.00 do 18.00 dzieci w każdym wieku wraz z rodzicami będą mogły wyzwolić swoje moce twórcze przez udział w super warsztatach:  


LuxArt jest Rodzinną Strefą Sztuki i nieodłączną częścią festivalu rockowego Luxfest, który powstał w Poznaniu w 2012 roku. 


LuxArt to rozmaite warsztaty, zajęcia, pokazy, spotkania twórcze oraz gry dla dzieci i młodzieży zorganizowane w foyer poznańskiej Areny i na zewnątrz (o ile pogoda dopisze). Co roku zapraszamy artystów i edukatorów zajmujących się kulturą aby mali i duzi mogli spróbować swoich sił np. grając na instrumentach muzycznych, malując, filcując, projektując biżuterię, rzeźbiąc, itp. Program LuxArtu jest bardzo bogaty, gdyż poprzez różnorodne warsztaty artystyczne ma promować edukację artystyczną. Taka forma animacji ma na celu pokazanie kultury i sztuki jako alternatywnej formy edukacji, która jest daleka od festynowego blichtru.

W tym roku przygotowaliśmy dla Was: 


ZRÓBMY SOBIE RAP - WARSZTATY Z DJem

Zapraszamy młodzież i dorosłych do kreatywnej zabawy z tekstem i dźwiękiem. Dj Pan Picik (Piotr Maciantowicz) poprowadzi warsztaty rapowe, tekściarskie.


WARSZTATY CYRKOWE

Z Teatrem ulicznym i szczudlarzami "Z Głową w Chmurach" każdy uczestnik, duży i mały, młody i starszy będzie mógł zamienić się na chwilę w cyrkowca lub akrobatę.

Będzie można nauczyć się sztuki żonglowania piłkami, obręczami lub chustami, kręcenia talerzem, tricków diabolo i flowerstick a także spróbować chodzić na szczudłach i na linie.

  

TORBY Z EKOSKÓRY

Ekoskóra, ozdobny sznurek, ćwieki i dżety oraz narzędzia kaletnicze posłużą do wykonania pięknych, niepowtarzalnych toreb.

 

WIELKIE NIĆ - RODZINNE WYSZYWANIE

Wielkie Nić czyli wspólne wyszywanie wielkooformatowego hasła.

Przygotujemy stalową ramę do wyszywania 4m x 2m a na niej druk konturu liter oraz wełnę i narzędzia do wyszywania. Uczestnicy będą podchodzić i wyszywać dowolny fragment hasła. Na koniec powstanie wspólna LuxArtowa kompozycja. 

 

TEKTUROWE KAMIENICE POZNANIA

Niepowtarzalne tekturowe domki, kształtem przypominające kamienice z poznańskiego Starego Rynku będą czekały na uczestników LuxArt. Domki można złożyć, pomalować farbami, ozdobić krepą i bibułą i zabrać na pamiątkę do domu.

 

TEKTUROWE KONSTRUKCJE

Dzieci otrzymają dużą przestrzeń do zagospodarowania, tekturowe pudła, rury, rurki i arkusze tektury. Będą tworzyć konstrukcje i tory przeszkód dla piłeczek tenisowych.

 

SLIMY - MIENIĄCE SIĘ MASY

Masy sensoryczne, przezroczyste i jedwabiste będą czekały na uzupełnienie błyszczącymi, mieniącymi się kształtami. Każdy uczestnik wykona swoja niepowtarzalna masę i zabierze ja do domu.

 

STREFA MAŁEGO DZIECKA

Miękka przestrzeń wyłożona poduszkami, kocykami będzie czekała na najmłodszych (dzieci do 3rż). Przygotujemy proste zabawki, książeczki, pluszaki...  Będzie to miejsce relaksu i odpoczynku dla Maluchów i ich rodziców. Co godzinę zaprosimy rodziny do wielozmysłowych zabaw sensorycznych.

 

CICHA STREFA BOBASA

Bardzo ważna, bardzo cicha i potrzebna przestrzeń dla najnajmłodszych i ich opiekunów. Miejsce w którym można nakarmić dziecko, przewinąć, uśpić, przygotować posiłek (mikrofalówka). 

 

Tak było w 2016 roku: https://www.youtube.com/watch?v=O9GHKSr_1SM

 

WSPIERAJĄ NAS

Sponsor strategiczny:

 

  

 

BILETY

 • dzieci do lat 3: wstęp darmowy
 • dzieci do lat 10:
  20zł (przedsprzedaż)
  30zł (od 01.10)
 • bilet normalny:
  49zł (przedsprzedaż)
  60zł (od 01.10)

.

.

KUPNO BILETÓW

kup bilety

MIEJSCE

 • Hala Arena Poznań
 • ul. Wyspiańskiego 33

KONTAKT